Jak zgłosić błąd w stopniach i tytułach?

Dane prezentowane na Twoim profilu pochodzą z systemu POL-on. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak zgłosić błędy w tych danych lub co zrobić, kiedy czegoś w nich brakuje.

Tytuły naukowe

Co zrobić, kiedy na swoim profilu widzisz

Błąd w danych tytułu naukowego

Skontaktuj się z instytucją, która zarejestrowała Twój tytuł naukowy w systemie POL-on. Dane kontaktowe do instytucji znajdziesz pod linkiem, który jest jej nazwą:

Jeśli przy tytule nie ma informacji (1) o tym, jaka instytucja zarejestrowała Twój tytuł – skontaktuj się Radą Doskonałości Naukowej i poproś o korektę danych w systemie POL-on.

Brak tytułu naukowego
 • nadanego po 1 października 2014 roku – skontaktuj się Radą Doskonałości Naukowej i poproś o uzupełnienie danych w systemie POL-on.
 • nadanym przed 1 października 2014 roku:
  • jeśli pracujesz w instytucji nauki i szkolnictwa wyższego i instytucja ta jest oznaczona na Twoim profilu znaczkiem systemu POL-on – zgłoś się do tej instytucji, i poproś o uzupełnienie danych w systemie POL-on. Uzupełnione dane wyświetlą się na Twoim profilu już następnego dnia oznaczone jako dane z systemu POL-on
  • w pozostałych sytuacjach, na przykład jeżeli nie pracujesz w instytucji nauki i szkolnictwa wyższego – wkrótce na swoim profilu samodzielnie uzupełnisz te dane, korzystając z nowej funkcji. Wprowadzone przez Ciebie dane będą dla niezalogowanych użytkowników widoczne jako dane wprowadzone przez użytkownika, a nie pochodzące z systemu państwowego. 

Poprawione lub uzupełnione w systemie POL-on dane zobaczysz na swoim profilu w Ludziach Nauki w następnym dniu.

Stopnie naukowe

Co zrobić, kiedy na swoim profilu widzisz

Błąd w danych stopnia naukowego

Skontaktuj się z instytucją, która zarejestrowała (2) Twój tytuł naukowy w systemie POL-on. Dane kontaktowe do instytucji znajdziesz pod linkiem, który jest jej nazwą:

Jeśli stopień rejestrowała inna instytucja niż ta, która go nadała, błąd zgłaszasz do instytucji rejestrującej (3). Dane kontaktowe do instytucji znajdziesz pod linkiem, który jest jej nazwą:

Brak stopnia naukowego
 • nadanego po 1 października 2012 roku – skontaktuj się z jednostką, która nadała Ci ten stopień, i poproś o uzupełnienie danych w systemie POL-on.
 • nadanego przed 1 października 2012 roku:
  • jeśli pracujesz w instytucji nauki i szkolnictwa wyższego i instytucja ta jest oznaczona na Twoim profilu znaczkiem systemu POL-on – zgłoś się do tej instytucji i poproś o uzupełnienie danych w systemie POL-on. Uzupełnione dane wyświetlą się na Twoim profilu już następnego dnia oznaczone jako dane z systemu POL-on
  • w pozostałych sytuacjach, na przykład jeśli nie pracujesz w instytucji nauki i szkolnictwa wyższego – wkrótce na swoim profilu samodzielnie uzupełnisz te dane, korzystając z nowej funkcji. Wprowadzone przez Ciebie dane będą dla niezalogowanych użytkowników oznaczone jako dane wprowadzone przez użytkownika, a nie pochodzące z systemu państwowego. 

Poprawione lub uzupełnione w systemie POL-on dane zobaczysz na swoim profilu w Ludziach Nauki w następnym dniu.

Tytuły zawodowe

Co zrobić, kiedy na swoim profilu widzisz

Błąd w danych tytułu zawodowego

Skontaktuj się z instytucją, która zarejestrowała tytuł zawodowy (4), i poproś o uzupełnienie danych w systemie POL-on. Dane kontaktowe do instytucji znajdziesz pod linkiem, który jest jej nazwą:

Jeśli stopień lub tytuł rejestrowała inna instytucja niż ta, która je nadała, błąd zgłaszasz do instytucji rejestrującej (5). Dane kontaktowe do instytucji znajdziesz pod linkiem, który jest jej nazwą:

Brak tytułu zawodowego
 • Jeśli pracujesz w instytucji nauki i szkolnictwa wyższego i instytucja ta jest oznaczona na Twoim profilu znaczkiem systemu POL-on – zgłoś się do tej instytucji, i poproś o uzupełnienie danych w systemie POL-on. Uzupełnione dane wyświetlą się na Twoim profilu już następnego dnia oznaczone jako dane z systemu POL-on 
 • w pozostałych sytuacjach, na przykład jeśli nie pracujesz w instytucji nauki i szkolnictwa wyższego – wkrótce na swoim profilu samodzielnie uzupełnisz te dane, korzystając z nowej funkcji. Wprowadzone przez Ciebie dane będą dla niezalogowanych użytkowników widoczne jako dane wprowadzone przez użytkownika, a nie pochodzące z systemu państwowego.

Poprawione lub uzupełnione w systemie POL-on dane zobaczysz na swoim profilu w Ludziach Nauki w następnym dniu.

Nie udało się?

Nie możesz znaleźć właściwej instytucji? Instytucja już nie istnieje? A może chcesz zgłosić problemy techniczne?

Skontaktuj się z naszym Helpdeskiem.